Vplyv na udržanie zdravia

Máme tu chrípkové prázdniny. Deti sa tešia. Tie choručké však smútia. Pcháme do nich lieky, vitamíny, čajíky. Celé dni sú doma, bez kamarátov. Ach jaj. Uvažujem, ako našich pacientíkov uzdraviť cez stravu, bez medikamentov. A mám nápad!!!

Pri bežnej chrípke, pokiaľ viem, ide o oslabenie organizmu. Chýbajú nám vitamíny. Ak sa pridruží horúčka, alebo len zvýšená teplota, vieme, že čosi kdesi nie je s kostolným poriadkom.

Napadlo mi, uzdraviť moje dieťa medom. Babka síce kázala piť cibuľovú šťavu s medom, ale skúste to malému vymýšľancovi naordinovať dobrovoľne!!! Mne sa to nedarí.

Tekutiny dopĺňame polievočkou. Silným zeleninovým vývarom. Ten zaberá!!! To máme vitamíny a pitný režim v jednom. Pitný režim tvoria aj bylinkové čaje. Viem, nič nové pod slnkom.

Nie som odborník na bylinky, ani na choroby. Viem len, že strava môže spôsobiť choroby a môže aj uzdravovať chorých.

Erika Pašinská, odborná garantka Kampane za chutné zdravie vraví: Najrýchlejšia liečba takýchto ochorení je hladovka. Keď človek neje, nespotrevováva energiu na spracovanie potravy a telo sa môže rýchlejšie regenerovať. Preto človeku prirodzene nechutí jesť, keď je chorý. Je vhodné rešpektovať svoje telo a jeho potreby.

Najúčinnejšie, čo stopercentne zaberá je láska a pozornosť. Čokoľvek navaríte a naservírujete špeciálne pre malého pacienta s láskou a pozornosťou, to ho uzdraví. Mám to vyskúšané.

Vždy sa oplatí  uvariť chorému dieťaťu chutné zdravie.

TEXT, FOTO: Katarína S. Králiková