Snažíme sa dostať chutné zdravie do reštaurácií

Dnes sme to skúsili v Senci. Vytipovali sme si reštaurácie, kde pre vás varia obedové menu. Našim cieľom je, aby sa človek mohol najesť chutne a zdravo kdekoľvek a každý deň.

Chceme, aby popri klasickej strave boli v ponuke aj makrobiotické jedlá. Aspoň jedno. Na naše prekvapenie, reštaurácie o to nemajú záujem. Vraj to my, zákazníci nechceme.

Je to možné? Poznáme toľkých ľudí, ktorí sa chcú stravovať chutne a zdravo. Mnohí z nás sme súčasťou kolektívov. Pracovných. Kamarátskych. Z času na čas, a niekedy aj pravidelne, chodievame do reštaurácií na obedové menu. V skupine sa vždy nájdu takí ako my, ktorí sa po obede chcú cítiť plní sily a chuti do práce. Nie zrelí na poobednú siéstu, alebo aspoň na kávu. Možností máme málo.

Preto sme sa rozhodli ponúknuť reštauráciám Kurz varenia makrobiotickej stravy. Vďaka informáciám z Kurzu varenia makrobiotickej stravy nie len že reštaurácia rozšíri svoju ponuku a teda priláka širšie spektrum zákazníkov, ale zároveň skvalitní všetky jedlá ešte viac.

Foto: Príprava podkladov pre reštaurácie

V Senci majú reštaurácie zatiaľ obavy. Nové informácie nechcú. My však veríme, že zákazníci ich presvedčia, aby začali variť aj makrobiotickú stravu – čiže chutné zdravie.

 

TEXT, FOTO: Katarína S. Králiková